#AkıllıÜretimleKüreselRekabet               #KobilerveBilişim               #KOBİ18

 

KOBİ’LERİN, DÜNYADA REKABET GÜCÜNÜ ARTTIRACAK KONGRE BAŞLIYOR!

 

“1. İZMİR KOBİ’LER VE BİLİŞİM KONGRESİ”NİN BAŞLAMASINA SAYILI GÜN KALDI…
“Ekonominin itici gücü KOBİLER, KOBİLERİN itici gücü BİLİŞİM"

 

TBD, KOBİ’lerde Sanayi 4.0’ı yakalamak için “Dönüşümün Temeli İş Birliği” temasını vurgulayarak, KOBİ’leri dünyada rekabet gücünü arttıracak. 1.İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi”ni düzenliyor. KOBİ’leri “Akıllı Üretimle Küresel Rekabete” taşımak amacıyla düzenlenecek “1.İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi”nin başlamasına ise sayılı gün kaldı. Türkiye Bilişim Derneği(TBD), İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası ve KOSGEB birlikteliği ile gerçekleşecek kongre, 3 Kasım 2018 Cumartesi günü, İzmir Ticaret Odası’nda gerçekleştirilecek. “Ekonomin İtici Gücü KOBİ’ler, KOBİ’lerin İtici Gücü Bilişim” sloganı ile düzenlenecek Kongre’de, KOBİ’leri Sanayi 4.0’a hazırlamak için yeni para teknolojilerinden e-ticaret pazarına, KOBİ’ler için kurumsallaşmasından uluslararası ilişkilerin KOBİ’ler çerçevesinden değerlendirilmesine kadar birçok konu masaya yatırılacak.

KOBİ’lerle birlikte, imalat sektörü, hizmetler sektörü, KOBİ yöneticileri, karar alıcılar, girişimciler ve meslek yatırımcılarında hedef kitle olarak belirlendiği “1.İzmir KOBİ’ler ve Bilişim Kongresi”nde “Dijital/Sayısal Dönüşümde Fırsatlar ve KOBİ’ler”, KOBİ’lerde Dijital/Sayısal Yaşam adlı oturumlar gerçekleştirilecek.

Rekabet gücü, stratejiler ve üretim yapısı, yeni sanayi dönüşümü ile ortaya çıkan yeni fırsatlar, yenilikçilik ve Ar-Ge, verimlilik, KOBİ’lere güç veren çözümler, bilişim güvenliği farkındalığı, Genç KOBİ ve genç girişimcilere çözüm önerileri, meslek yatırımcılar ve risk sermayesi kavramları, rekabet stratejileri ve yönetişim, üreten KOBİ’ler için kurumsal kaynak planlaması gibi başlıklar Kongre sürecinde konusunda uzman kişiler tarafından incelenecek.

Kongremizin iş dünyası ve medyada çok konuşulan bir etkinlik olarak yerini alacağı inancımızla katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Rahmi AKTEPE

TBD GENEL BAŞKANI

Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar